pecakov

Македонија

СДСМ: Пецаков го призна егзотичното патување, но молчи за тоа кој го платил

А1он
Градоначалникот на Охрид од редовите на ДПМНЕ го призна егзотичното патување но молчи за клучното прашање, кој го платил?, велат од СДСМ. „Го охрабруваме Кирил
Македонија

(ВИДЕО) Туроператорите и Пецаков бараат да се затвори влезот на Охрид од септември: Се сомневаат дека автопатот ќе се заврши за 45 дена

Орце Костов
Пренасочувањето на сообраќајот од Охрид кон Струга по стариот пат поради извршување на градежни работи на автопатот во изградба, како и целосното затворање на влезот
Македонија

МВР поднесе кривична пријава за градоначалникот Пецаков, не се самоизолирал по тестирање за Ковид-19

Маја Илиевска-Пачемска
Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава за градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков, кој по тестирањето за Ковид – 19 не се самоизолирал додека го
Македонија

СДСМ: Институциите да не паѓаат на притисокот на ВМРО-ДПМНЕ, Пецаков да одговара

А1он
Од СДСМ повикуваат институциите да не паѓаат на притисокот на ВМРО ДПМНЕ и градоналачникот на Охрид, Кирил Пецаков да одговара. „Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ