zelino

Македонија

Управниот суд ја прифати тужбата на Беса, нема да се прегласува во Желино

А1он
Управниот суд денеска ја прифати тужбата на Беса за избирачкото место 2107 во Општина Желино, потврдија за МИА од судот. Тоа значи дека таму ќе
Македонија

Ахмети од Желино: На 30 септември нема губитници, победува Македонија

А1он
На 30 септември нема губитници, на 30 септември победува Република Македонија, победуваат граѓаните, добиваат одржлив мир, стабилност, безбедност, членство во НАТО наредните 15 месеци и
Македонија

Заев во Општина Желино: Поддршка за развој на локалната инфраструктура

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со заменик – министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, и советникот за животна