Голем пожар во Желино – горат гуми

Од:

Центарот за управување со кризи информира дека тетовската противпожарна служба интервенира при гаснење на голем пожар  во селото Желино.

Според информациите поѓарот настанал од запалени гуми, спроти фабрика Киел во селото Желино кај подвозникот кон селото Сиричино.

„ Гаснењето е отежнато поради големата количина на автомобилски гуми, нема опасност пожарот да зафати соседни објекти“,  вели директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов.

 

Би можело да ве интересира

Голем пожар кај Нови Сад: Гори голем дел од населбата „Бангладеш“

Герасимовски: Во Универзалната сала немало никој за време на пожарот, апелирам да не се шират шпекулации

Александар Тодески

Ваков објект во Бугарија изгорел за седум минути, среќа што нема жртви, вели поранешниот директорот на Универзална сала

ВИДЕО: Гори една од куполите на Универзална

Орце Костов

Загина 63-годишен прилепчанец при палење стрниште

Горан Наумовски

Едно лице повредено, наредена евакуација на четири населени места на Крит поради пожар