sopiste

Македонија

(ВИДЕО) Извршители селат професорка: Тој што од мекиците од децата збираше пари сака да ми ја одземе куќата

Маја Илиевска-Пачемска
Извршители, со полициска асистенција попладнево почнаа да го празнат дворот на професорката на Економскиот институт Снежана Костадиноска – Милошеска, со најава дека треба да ја
Македонија

Протест на жители на Сопиште, бараат да се реши нивниот проблем со електричната енергија

А1он
Граѓаните кои живеат на Улица 29 во Сопиште велат дека повеќе од седум години имаат проблеми со електричната енергија, а нивните апели до ЕВН Македонија
Македонија

Кривична пријава за поранешен секретар на општина Сопиште

А1он
Против Б.Д.(69) од Скопје, поранешен секретар на Општина Сопиште, поднесена е кривична пријава од страна на Секторот за внатрешни работи Скопје, поради постоење основи на
Македонија

Мицкоски: Пендаровски е избран на мафијашки начин во хотел, а Силјановска Давкова на демократски начин на Конвенција

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Сопиште се обрати пред граѓани, истакнувајќи дека гласот за Стево Пендаровски кандидатот за претседател од СДСМ, е всушност
Македонија

Пендаровски во Сопиште и Студеничани: Напредок наместо изолација

А1он
Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски денеска беше со граѓаните на Сопиште и Студеничани. Пред граѓаните Пендаровски ги потенцираше придобивките од избирањето напредок
Македонија

Советникот од Алијансата за Албанците тврди дека гласал против поставување на Ќосето во Сопиште

А1он
Советникот од Алијансата за Албанците, Орхан Гафури, тврди дека денеска гласал против поставување на споменикот на Ќосето во Сопиште. Тој бара одржување на нова седница
Македонија

(ВИДЕО) Мицевски: Споменикот на Ќосето гордо ќе биде поставен во општина Сопиште

А1он
Јане Мицевски, Претседател на Советот на општина Сопиште од ВМРО-ДПМНЕ во изјава за медиуми рече дека Советот на општината донел одлука со која се бара
Македонија

(ВИДЕО) Стојановски: Неприфатливо е поставување на споменик во Сопиште којшто ќе предзивика поделби меѓу граѓаните

А1он
Сашко Стојановски, претседател на ОО СДСМ-Сопиште денеска во изјава за медиумите рече дека тие не се против поставување на споменикот на Андон Јанев Ќосето во