izvrsiteli

Македонија

ОЈО Кичево ќе вложи жалба за определената мерка претпазливост за извршителката за Кичево што нападна новинар и полицаец

А1он
Основното јавно обвинителство Кичево во текот на утрешниот ден ќе вложи жалба на одлуката на судијата на претходна постапка од Основниот суд Кичево со која
Македонија

Комората на извршители го осудува попречувањето на извршувањето спроведено од извршителката Јакимовска од Гостивар

А1он
Комората на извршители на Република Северна Македонија најостро го осудува попречување на спроведување на извршувањето спроведено од извршителката Весна Јакимовска од Гостивар. Превземањето на дејствија
Македонија

Граѓаните бараат извршителите да ги почитуваат законските измени со кои долговите застаруваат

А1он
Повеќе граѓани денеска поднесоа писмени барања до Министерот за правда, Кренар Лога, за примена на измените од Законот за облигациони односи кои се однесуваат на
Македонија

Глигорова: Извршителите веќе втор месец не постапуваат по новите измени во Законот за облигациони односи

А1он
Здруженијата „Човекот над профитот“, „Но Пасаран“, КСОМ и ПЦЕР денеска пред Министерството за правда одржаа прес-конференција поради непостапувањето на извршителите согласно новите измени во Законот
Македонија

Адвокати, нотари извршители за пет години наплатиле осум милиони евра од ЈП Водовод Скопје, утврди ревизијата

Орце Костов
Загуби на вода од 60% и не уплатени надоместоци во Буџетот на државата во износ од три милиони евра покажа ревизијата на Државниот завод за
Економија

Нема спас од извршителите: Освен од банка, сега ќе може да им ги земат парите на граѓаните и од штедилница

Орце Костов
Со отворање на нова платежна сметка која ќе се користи само за плаќање на режиските трошоци, провизиите ќе се намалат, но, граѓаните нема да може
Видео Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Монструмот повторно тропна на врата кај Цубалеска: Не сакам да бидам втората на која ѝ ја одзедоа куќата

Орце Костов
Извршителката Весна Јакимовска повторно тропна на вратата на Споменка Цубалеска од Скопје, која, поради теророт на извршителката, пред неколку месеци посегна по својот живот, а
Видео Македонија СКЕН

(Видео) Го исцицаа народот – извршителите најголеми негативци

Минатата година удри врз нашите финансии. Освен зголемувањето на цените, и тоа неколкукратно, паричникот на Македонецот го испразнија и извршителите. Мируваа малку за време на
Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Граѓаните се охрабрија: Извршителката ме натера да си ја откупам куќата, еднаш од банката, еднаш од соседот

Орце Костов
Сведоштвото на Споменка Цубалеска која се обиде да си го одземе животот поради извршителка, охрабри уште неколку граѓани да го кренат гласот против самоволието на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Цубалеска: Мобилниот за кој клечев на колена пред извршителката излезе повреден од мебелот

Орце Костов
Самохраната мајка Споменка Цубалеска која поради теророт и бруталноста на извршителите посегна по својот живот, доби нов заклучок со листа на одземените предмети од нејзиниот