profit

Економија

НБРМ: Се зголеми профитабилноста на корпоративниот сектор во 2022 година, а задолженоста и натаму е во умерени рамки

Орце Костов
И покрај предизвиците коишто ги донесе енергетската криза и инфлациските притисоци, речиси во сите дејности од корпоративниот сектор се зголемија приходите од работењето и се
Видео Македонија СКЕН

(Видео) Го исцицаа народот – извршителите најголеми негативци

Минатата година удри врз нашите финансии. Освен зголемувањето на цените, и тоа неколкукратно, паричникот на Македонецот го испразнија и извршителите. Мируваа малку за време на
Свет

„Гаспром” оствари рекорден профит и покрај санкциите од Западот

А1он
Руската енергетска компанија „Гаспром“ соопшти дека остварила рекорден профит во првата половина од годината, и покрај санкциите на Западот поради војната во Украина. Нето добивката
Свет

Пандемијата и донесе на компанијата Алибаба неочекуван голема профит

А1он
Приходите и профитот на кинеската компанија „Алибаба“ во четвртиот квартал од фискалната година, кој заврши во март, ги надминаа очекувањата бидејќи луѓето повеќе преминаа на