(Видео) Го исцицаа народот – извршителите најголеми негативци

Од:

Минатата година удри врз нашите финансии. Освен зголемувањето на цените, и тоа неколкукратно, паричникот на Македонецот го испразнија и извршителите.

Мируваа малку за време на короната, но се чини изминатата година удрија да надоместат. И тоа некои од нив кршејќи го и законот – неуредни достави, огромни камати, заплена и на она што не смее.

Колку пари исцицале од македонските граѓани, за што се жалат граѓаните најмногу, колку пари извршителите си ставиле во џебот – гледајте во анализата на „Скен“

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Граѓаните се охрабрија: Извршителката ме натера да си ја откупам куќата, еднаш од банката, еднаш од соседот

Орце Костов

(ВИДЕО) Цубалеска: Мобилниот за кој клечев на колена пред извршителката излезе повреден од мебелот

Орце Костов

ВИДЕО: Извршителката ме тераше да клечам и да ја молам да ми го врати телефонот

Орце Костов

„Гаспром” оствари рекорден профит и покрај санкциите од Западот

А1он

Затвореници во „Идризово“ спијат на под со бубашваби, но и по 16 лица на осум кревети

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Извршители селат професорка: Тој што од мекиците од децата збираше пари сака да ми ја одземе куќата

Маја Илиевска-Пачемска