naser ziberi

Видео Македонија СКЕН

(Видео) Го исцицаа народот – извршителите најголеми негативци

Минатата година удри врз нашите финансии. Освен зголемувањето на цените, и тоа неколкукратно, паричникот на Македонецот го испразнија и извршителите. Мируваа малку за време на
Македонија

Кај Народниот правобранител граѓаните најмногу се жалеле на ограничување на слобода на движење и на извршителите

А1он
Во 2020 година Народниот правобранител постапувал по 2.931 претставки, од кои 2.448 беа примени во тековната година, а 483 пренесени од претходната година. Овие податоци
Македонија

Наместо премиер, Насер Зибери избран за народен правобранител

Габриела Димковиќ-Мишевска
Иако Насер Зибери не успеа да стане првиот премиер Албанец, се избори за функцијата народен правобранител. Го предложи ДУИ, а Собранието го изгласа со 61
Македонија

Груби го прими Насер Зибери, му понуди соработка во Владата

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби, денеска оствари средба со кандидатот за премиер во изборната кампања на ДУИ,
Македонија

Села и Гаши до ДУИ: Или Зибери премиер или одете си во опозиција

Габриела Димковиќ-Мишевска
Коалицијата Алијанса за Албанците – Алтернатива на Зијадин Села и Африм Гаши, од денешната прес-конференција им порача на ДУИ, доколку со Заев не успеат да
Македонија

Зибери од Крушево: Како прв, непартиски и независен премиер ќе им служам на сите граѓани

А1он
Северна Македонија, оваа земја која што сите ја сакаме и ја нарекуваме татковина, поминала низ многу револуции и војни во минатото, борејќи се за независност,