istrazuvanja

Истражувања Македонија

(ВИДЕО) Граѓаните се охрабрија: Извршителката ме натера да си ја откупам куќата, еднаш од банката, еднаш од соседот

Орце Костов
Сведоштвото на Споменка Цубалеска која се обиде да си го одземе животот поради извршителка, охрабри уште неколку граѓани да го кренат гласот против самоволието на
Истражувања

(ВИДЕО) Без партиски врски, студентот добива само смрдлив тоалет и руинирана бања – Какви се условите во студентските домови

Орце Костов
На една страна смрдливи тоалети, искршени врати и лош мирис, а на друга страна топлина, хигиена и нов мебел. Првиот впечаток кој екипата на „А1он“
Истражувања

(ВИДЕО) „Ден на дрвото“ – проект без ефект: За голи ридови, маркетинг и спотови потрошени 14 милиони евра

Орце Костов
Она што многумина го зборуваа за време на акцијата „Ден на Дрвото“ дека државата троши милионски суми за рекламирање и одржување на проекти без никаков
Uncategorized Магазин

Вино испратено во Вселената заради научни истражувања

А1он
Неколку десетици шишиња врвно француско вино во саботата беше испратено на Меѓународната вселенска станица, но тоа нема да биде наменето за астронаутите, туку во научни
Свет

Кирилов: САД спроведуваат биолошки истражувања

САД спроведуваат биолошки истражувања при тоа кршат низа безбедносни прописи и насоки за ракување на патогени микроорганизми, изјави командантот на руските трупи за атомска, биолошка