crna hronika

Македонија

Уапсен 43-годишен жител на Делчево, полицијата дома му нашла марихуана, петарди и куршуми

А1он
По претходно преземени мерки и активности, а поради постоење основи на сомнение за кривични дела „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје и распрскувачки
Македонија

Велешанка подведувала 15-годишно девојче, доби кривична пријава за детска проституција

А1он
СВР Велес поднесе кривична пријава против 20-годишната Н.Д. од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „детска проституција“, соопшти Министерството за внатрешни
Македонија

34-годишен тетовец доби 30 дена притвор, полицајците во долната облека му нашле 45 грама марихуана

А1он
Б.Р од Тетово, кој беше приведен вчера во Тетово откако полицијата му пронајде марихуана, доби 30 дена притвор, информираат од СВР Тетово. Кај 34-годишникот, за
Регион

ВИДЕО: Хорор во Бугарија – познат насилник си ја запалил сопругата додека спиела

Горјан Грнчаровски
52-годишниот Николај Петров од селото Три Кладенци кај бугарскиот град Плевен, ја полеал со бензин и ја запалил својата 45-годишна сопруга и мајка на две
Регион

Српската полиција уапси двајца осомничени за мафијашкото убиство во Белград: еден молчи, другиот негира

А1он
Српската полиција викендов уапси двајца луѓе кои се осомничени дека ја извршиле бруталната ликвидација во мафијашки стил на Драган Ристиќ, сопственик на ресторан и човек
Македонија

Петмина скопјани грабнале сопственик на „Масерати“ и го терале да им го препише поради долг

А1он
Против пет лица од Скопје јавен обвинител денеска донесе Наредба за спроведување истражна постапка, бидејќи постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело –
Македонија

14-годишно момче од виничкото село Истибања се удави во Брегалница

А1он
Mомче на 14-годишна возраст од виничкото село Истибања попладнево се удавило во водите на реката Брегалница, јавува МИА. Според првичните информации, трагичниот настан се случил
Македонија

Фатен осомничениот за свирепото убиство на сопругата во Гостивар

А1он
По повеќе од триесет часа потрага, полициски службеници од ОВР Гостивар го обезбедија и приведоа Б. И (67) осомничен дека вчера утрото со секира и
Регион

ВИДЕО: Брутално убиство во мафијашки стил во белградската населба Калуѓерица

А1он
Тело на 59-годишен маж е пронајдено денеска на една од улиците во белградската населба Калуѓерица, а жртвата е идентификувана како Драган Ристиќ, кој бил од