Жена носела пиштол без дозвола на бензинска пумпа, сега е во притвор

Од:

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против 51-годишна жена за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

– Обвинетата на 9 декември, на булеварот „Александар Македонски“, неовластено држела пиштол марка „застава“ со калибар 9мм PARA M88, една рамка со пет куршуми за тој пиштол, и една празна рамка. Со оружјето била затекната од полициски службеници на бензинска пумпа, соопшти државното Јавно обвинителство.

Јавниот обвинител достави и предлог за продолжување на претходно определената мерка притвор за обвинетата за која, како што наведува ЈОРСМ, постојат околности кои укажуваат на опасност да избега или да го повтори делото.​

Би можело да ве интересира

Претрес во Битола, пронајдени дрога и оружје

Билетите за гостувањето на Германија во Скопје се распродадени

А1он

Претрес во Прилеп, одземени оружје и муниција

А1он

Претрес во скопско Страчинци, пронајдено оружје

А1он

НаТочак: Безбедноста да биде приоритет во креирање на сообраќајните политики

А1он

Пожар во галијата кај Холидеј Ин

А1он