pregazen velosipedist

Македонија

Велосипедист е тешко повреден во сообраќајка во Охрид

А1он
Полицијата извести дека вчера околу 14.45 часот во СВР Охрид било пријавено дека на улицата „Питу Гули“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу велосипед управуван од
Македонија

Загина велосипедист на регионалниот пат Осломеј-Кичево

А1он
Полицијата извести дека во ОВР Кичево е пријавено дека на регионалниот пат Осломеј-Кичево, кај место викано „Ѓубриштето“, камион „мерцедес“ управуван од К.К.(26) од кичевското село
Македонија

Велосипедист од Скопје заврши на лекување во Клинички центар

А1он
Полицијата извести дека вчера на булеварот „Партизански Одреди“ во Скопје, возило „мерцедес“ управувано од А.Г.(52) од Скопје, удрило во велосипед управуван од З.П.(54) од Скопје.