Камион усмрти велосипедист во Куманово

Од:

На 5.0.2022 околу 11 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„11 Ноември“ во Куманово, товарно возило „фусо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.Ќ.(48) од Скопје, удрило во велосипед управуван од И.М.(81) од с.Лопате, кумановско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој по укажаната помош во болницата во Куманово, бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде што во 17.45 часот починал.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Мајки нападнати од своите синови во кумановско

Кумановци петти ден се без вода за пиење, се чекаат резултатите од анализите

Катерина Ѓуровски

ЈОРСМ: Дадена наредба за обдукција на починатиот притвореник од Затвор Куманово

Велосипедист е тешко повреден во сообраќајка во Охрид

Сообраќајка на автопатот „Пријателство“ – удрил во паркирани автомобил и камион

Анита Петровска Рајковиќ

Прогласена епидемија на голема кашлица во Куманово

Катерина Ѓуровски