Загина велосипедист на регионалниот пат Осломеј-Кичево

Од:

Полицијата извести дека во ОВР Кичево е пријавено дека на регионалниот пат Осломеј-Кичево, кај место викано „Ѓубриштето“, камион „мерцедес“ управуван од К.К.(26) од кичевското село Гарани, удрил во велосипед управуван од Ј.С.(63) од Кичево.

„Од здобиените повреди на местото починал велосипедистот, а смрт констатирал лекар од Медицинскиoт центар во Кичево. Увид извршила увидна екипа од ОВР Кичево, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција“, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Загина 48-годишен мотоциклист

Горан Наумовски

Загина светскиот рекордер Келвин Киптум

Во Италија: Тинејџерка отиде на прошетка и не се врати, пронајдена е мртва во планина

Германија: Загина возачот кој со камионот влета во толпата на протестот на фармерите

Државниот трудов инспекторат утре ќе го комплетира извештајот за трагедијата на фармата во светиниколско

Петнаесетгодишно момче загина oд струен удар на пруга во Ваљево