velosipedist

Македонија

Повреден велосипедист на Средно Водно

36 годишен велосипедист е повреден на патот на Средно Водно, откако во него удрило возило со скопски регистарски таблички. „ На 19.05.2024 во 13.30 часот
Македонија

Велосипедист од Скопје заврши на лекување во Клинички центар

А1он
Полицијата извести дека вчера на булеварот „Партизански Одреди“ во Скопје, возило „мерцедес“ управувано од А.Г.(52) од Скопје, удрило во велосипед управуван од З.П.(54) од Скопје.
Македонија

Загина велосипедист на автотпатот Тетово-Скопје

А1он
Педесет и петгодишен велосипедист загина на автотпатот Тетово-Скопје денеска околу 13 часот. Несреќата се случила на делот од автопатот во непосредна близина на Добарски надвозник.
Македонија

Млад возач од Батинци прегазил и усмртил велосипедист во центарот на Скопје

А1он
Вчера претпладне се случила тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Кочо Рацин“ во Скопје, каде 20-годишен возач од селото Батинци, удрил во велосипедист и смртно го
Македонија

Возач усмртил велосипедист на патот Кичево-Гостивар и избегал

А1он
Непознат возач вчера околу пладне удрил и смртно повредил велосипедист на патот Кичево-Гостивар, по што избегал од местото на несреќата, информира полицијата. „На 11.07.2021 во
Македонија

Тешко повреден велосипедист-тинејџер од Битола, 21-годишен возач го удрил со „Мерцедес“

А1он
Вчеравечер во Битола се случила тешка сообраќајна несреќа во која е повредено 16-годишно момче од градот, кое додека се движело на велосипед, било удрено од
Македонија

Почина велосипедистот кој беше прегазен на Партизанска во Карпош 4

Кристијан Ландов
Почина 74-годишниот велосипедист од Скопје, кој пред четири дена беше прегазен на булеварот Партизански одреди, наспроти трговскиот центар Антико во Карпош 4. Според информации на