Загина велосипедист на автотпатот Тетово-Скопје

Од:

Педесет и петгодишен велосипедист загина на автотпатот Тетово-Скопје денеска околу 13 часот. Несреќата се случила на делот од автопатот во непосредна близина на Добарски надвозник.

dobivaj vesti na viber

Велосипед управуван од Н.Р.(55) од Скопје удрил во запрено, поради дефект, товарно моторно возило „фолксваген кратер“ со скопски регистарски ознаки. Во несреќата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди од кои починал на самото место, а смрт констатирала екипа од тетовската Брза помош.

Би можело да ве интересира

Семејството на прегазениот битолчанец: „Правораздавачите“ се имуни на лелеците од родителите, неколкуте проценти доверба кои ги имаат им се многу

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Загина мотоцклист од кочанското село Чифлик

Горан Наумовски

Сечејќи дрво загина жител на скопското село Огњанци

Битолчанец загина во сообраќајка на патот Битола-Демир Хисар

Загина 43-годишен тракторист