mile janakieski

Македонија

Јанакиески останува во домашен притвор и за новогодишните празници

Кристијан Ландов
Апелацискиот суд ја одби жалбата на ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со која бараше да биде ослободен од домашен притвор. Од судот за
Македонија

Продолжува судењето за „Титаник“

А1он
По едномесечната летна судска ферија, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно
Македонија

Нови 30 дена притвор за Миле Јанакиески

Васко Маглешов
Ексминистерот Миле Јанакиески, и останатите осомничени во истрагата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, за малверзации за изградба на три хотели и шпанските
Македонија

Миле Јанакиески повторно е пренесен во болница

Васко Маглешов
Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска повторно е префрлен во една скопските приватни клиники поради преглед за итна здравствена интервенција, потврди за „А1
Видео Македонија

(ВИДЕО) Миланов: Состојбата на Јанакиески се влошува

Виктор Јованов
Адвокатот на Миле Јанакиески, Еленко Миланов за А1он изјави дека здравствената состојба на ексминистерот кој веќе цела недела ја одбива храната од затворот, се влошува.
Македонија

Јанакиески пренесен од затворот во болница поради влошена состојба

А1он
Ексминистерот Миле Јанакиески вечерва е однесен на преглед во болницата „Oсми Септември“ и вратен повторно во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, потврди неговиот адвокат, Александар
Македонија

Сопругата на Јанакиески: Политиката нема да се исчисти ако се изживуваш врз Миле

А1он
Сопругата на Миле Јанакиески, Сања се огласи на својот Фејсбук профил и напиша дека ова што му се случува на нејзното семејство не е правда.
Македонија

Додека штрајкува со глад Јанакиески примил храна од дома

Виктор Јованов
Ексминистерот Миле Јанакиески кој од петокот повторно се наоѓа во затворот во Шуто Оризари и кој најави дека ќе штрајкува со глад, како што велат
Македонија

Јанакиески штрајкува со глад во затворот во Шуто Оризари

Виктор Јованов
Ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески кој од минатата недела повторно се најде зад решетки во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари, од саботата
Македонија

Продолжи судењето за „Титаник“, се изведуваат материјални докази

А1он
Со изведување материјални докази во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство што се однесува за изборни нерегуларности. До