titanik

Свет

ВИДЕО: Анимација која покажува што се случувало со подморницата

А1он
Засега сè укажува на имплозија што се случила при спуштањето кон потонатиот брод Титаник. Многу луѓе беа заинтересирани за тоа што точно се случило и
Свет

Подводниот робот „Виктор 6000“ пристигна во зоната за потрага по исчезнатата подморница

А1он
Францускиот брод со подводниот робот „Виктор 6000“ пристигна во областа на Атлантикот каде што е во тек потрагата по исчезнатата туристичка подморница „Титан“, соопшти денеска
Свет

Француски тим ќе ја бара подморницата со туристи која исчезна откако се упати кон потонатиот брод „Титаник“

А1он
Франција ќе испрати брод со подморница во спасувачка операција по исчезнувањето на подморницата која превезувала богати туристи до местото на потонатиот брод Титаник, соопшти денеска
Свет

(ВИДЕО) Мал маневарски простор за „заробените“ патници во подморницата „Титан“

А1он
Компанијата „Oceangate Expeditions“, која е сопственик на мала подморница која исчезна во Атлантскиот Океан за време на турнеја, минатата година објави видео од нејзината внатрешност.
Свет

Имаат кислород уште 60 часа – најбогатиот Пакистанец и неговиот син тинејџер се во подморницата кај „Титаник“ – испратиле сигнал за помош

Анита Петровска Рајковиќ
Од подморницата Титан бил испратен сигнал за помош, но кога, не се знае, изјави океанологот др. Сајмон Боксал од Универзитетот во Саутемптон, кој додаде дека
Свет

Во подморницата која одеше кон Титаник има кислород за помалку од 70 часа

А1он
Голема операција за пребарување и спасување е во тек во Атлантикот, откако исчезна туристичка подморница со пет лица, која требаше да стигне до потонатиот брод
Свет

Драма во океанот: Исчезна подморница која ги носи туристите до потонатиот брод Титаник

А1он
Исчезна подморницата што ги носела туристите да ги видат потонатиот брод Титаник во Атлантскиот Океан. Бостонската крајбрежна стража изјави за Би-Би-Си дека е во тек
Магазин

ВИДЕО: Направена е целосна 3Д снимка на Титаник, ова можеби ќе ги реши најголемите мистерии

А1он
Веројатно најпознатиот брод на сите времиња, кој се наоѓа на дното на Атлантскиот Океан повеќе од 110 години, благодарение на 3Д технологијата и мапирањето на
Македонија

Побаран куќен притвор за Јанакиески

Кристијан Ландов
Обвинителката Лиле Стефанова побара куќен притвор за Миле Јанакиески. Ова доаѓа веднаш откако судот му одреди највисока казна затвор од 4,6 години. На ова се
Македонија

Титаник: Јанакиески доби најголема казна од 4,6 години, Протуѓер е условно, Јанкулоска 2,6 години затвор

Кристијан Ландов
Судијата Осман Шабани досуди условни, но и затворски казни во случајот “Титаник”. Ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески доби најголема казна од 4,6 години