Утрешното рочиште за случајот „Титаник” се одлага за 22 септември

Од:

Главната расправа за предметот „Титаник“, предвидена за утре, се одлага заради добиено решение за изолација, согласно протоколите за заштита од Ковид-19, соопшти денеска Основниот кривичен суд Скопје.

Како што се наведува во соопштението, рочиштето за овој случај е презакажено за 22 септември.

Воедно, истовремено е закажана и расправа за предметот, во јавноста познат како „Плацеви на Водно“, каде застапник на обвинението е истиот јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Судењето за случајот „Титаник“ одложено за 30 септември

Продолжуваат судењата за „Таргет-Тврдина”, „Титаник“ и „Плацеви на Водно“

Судењето за „Титаник“ продолжува на 14 септември

Од крај на август почнуваат судењата за предметите кои се вратија од почеток поради разрешениот поротник

Кристијан Ландов

Главната расправа за „Титаник“ одложена за 24 август, утре завршни зборови за „Тендери“

Поранешен началник на крим-полицијата во СВР Охрид сведочеше во „Титаник”

Ана Ололовска