napoleon bonaparta

Магазин

На аукција ДНК на Наполеон Бонапарта

А1он
Приватните колекционери ќе имаат ретка можност следната недела да купат ДНК на Наполеон Бонапарта. По повод два века од смртта на францускиот војсководец, на аукција
Магазин

Клучот од занданата во која починал Наполеон, продаден за 92.000 евра

А1он
Клуч од занданата во која починал Наполеон Први Бонапарта, додека бил во заточеништво на британскиот остров Света Елена, е продаден на аукција во Лондон за