Жена од Ростуше украла пари од спортска обложувалница

Од:

Полицијата извести дека вчера во 19.50 часот на локален пат за село Ростуше, гостиварско, полициски службеници од ОВР Гостивар ја уапсиле В.Т.(56) од селото.

Таа се сомничи дека околу 19.30 часот од спортска обложувалница во Ростуше одзела пари од дневниот промет. Парите биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицето било приведено во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Скопјанец ограбил бензинска пумпа во Чаир

Ограбена малолетничка во Градскиот парк во Скопје

Во Скопје: Разбојник од банка украл 2,6 милиони денари

Хрват и радовишанка сакале да ограбат црква, со нож му се заканувале на клисарот

Горан Наумовски

Ограбена филијала на банка во Скопје

Ограбена e обложувалница во Чаир