Ограбена обложувалница во Бутел

Од:

На 13.9.2022 во 21.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Петар Манџуков“ две лица со закана кон вработената одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Грабежот во обложувалница е во Бутел – со вперено оружје го одзеле прометот

А1он

Уапсен ограбувач на обложувалница во Куманово

Горан Наумовски

Ограбена обложувалница во Скопје

Две лица утрово ограбиле обложувалница во Струмица

А1он

Ибрахимовиќ може да биде казнет со 100 милиони евра, имал акции во обложувалница

Жарко Настоски

Новиот закон за игри на среќа ја брише целата индустрија!

Ана Ололовска