Ограбена e обложувалница во Чаир

Од:

Полицијата извести дека вчера во 21.17 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Чаир во Скопје две лица со закана кон вработениот одзеле пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) После големиот грабеж во Бања Лука, полицијата го блокираше градот

Голем грабеж во Бања Лука, украдени се околу еден милион евра

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Четворица загинати предизвикана од ограбувач на банка во Торонто

Приведени две лица во Тетовско, украле пари од казино

Ограбена е менувачница во Чаир

30 милиони долари украдени во историски грабеж во Лос Анџелес