Грабежот во обложувалница е во Бутел – со вперено оружје го одзеле прометот

Од:

Грабежот за кој медиумите пишуваа дека се случил во населбата Аеродром, всушност се случил во населбата Бутел, потврдија од МВР за А1он.

Настанот во МВР е пријавен во 10 часот и 20 минути од страна на вработениот во обложувалница.

На полицијата и кажал дека во објектот влегле две лица и со вперено оружје во него одземале пари.

Веднаш се упатени полициски службеници на лице место и се преземат мерки за расчистување на случајот, потврдија од МВР за А1он.

Би можело да ве интересира

Скопјанец ограбил бензинска пумпа во Чаир

Ограбена малолетничка во Градскиот парк во Скопје

Во Скопје: Разбојник од банка украл 2,6 милиони денари

Хрват и радовишанка сакале да ограбат црква, со нож му се заканувале на клисарот

Горан Наумовски

Жена од Ростуше украла пари од спортска обложувалница

Горан Наумовски

Ограбена филијала на банка во Скопје