butel

Македонија

За смртта на пешакот во Бутел ќе одговараат и двајцата возачи – заобиколил возило, минал на црвено, возеле брзо

И двајцата возачи кои учествуваа во сообраќајната несреќа во Бутел, во која загина пешак, ќе одговараат. Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна
Македонија

Мемет Камбер после 22 дена ќе биде достојно погребан на гробиштата во Бутел

Орце Костов
По цели 22 дена се најде решение за случајот со Мемет Камбер кој почина на 24 мај во болница, а неговото безживотно тело стоеше во
Македонија

Посебен режим на сообраќај утре и в сабота околу гробиштата во Бутел, во Ѓорче Петов и во Камник

А1он
Поради претстојниот верскиот празник Задушница, ќе има мерки за посебен режим на сообраќај за безбедно и непречено одвивање на сообраќајот околу гробиштата во Бутел, во
Македонија

Грабежот во обложувалница е во Бутел – со вперено оружје го одзеле прометот

А1он
Грабежот за кој медиумите пишуваа дека се случил во населбата Аеродром, всушност се случил во населбата Бутел, потврдија од МВР за А1он. Настанот во МВР
Македонија

Костовски: Арсовска се чуди како сум можел да бидам против нејзе, нека не се чуди, јас секогаш ќе бидам на страната на народот

А1он
Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски ги отфрла обвинувањата на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во врска со проектот за изградба на булеварот „Боца
Македонија

Арсовска: Ги отфрлам лагите кои ги изнесе градоначалникот на општина Бутел Дарко Костовски

А1он
„Сметам дека должиме детално објаснување на јавноста за низата на манипулации и ноторни лаги кои деновиве беа актуелни, а нарачани и подготвени во партиските кујни
Македонија

Градоначалникот на Бутел нуди бесплатен превоз за стари и изнемоштени: Мило ми е што никој не ја злоупотреби можноста

Маја Илиевска-Пачемска
По најавата за штрајк на ЈСП, доцна синоќа градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, понуди бесплатен превоз за стари и изнемоштени лица кои имаат потреба
Македонија

Костовски: Самохраните родители и корисниците на социјална помош нема да плаќаат партиципација во детските градинки за своите деца

А1он
„Денес на мој предлог, а од страна на советот на Општина Бутел беше изгласана одлука со која се ослободуваат од плаќање родителите корисници на социјална
Македонија

Која општина колку должи и зошто: Ѓорче Петров со најголем минус, Аеродром со најмногу пари во каса

Кристијан Ландов
Општината Ѓорче Петров има најголем долг наследен од претходниот градоначалник, а Кисела Вода е на второто место, споредено со останатите пет најголеми скопски општини. Аеродром
Македонија

ВИДЕО: Градоначалникот Дарко Костовски вети, но во првите четири недели не ја отстапи општинската зграда на поликлиниката во Бутел

Маја Илиевска-Пачемска
Новиот градоначалник на Бутел, Дарко Костовски, во изборната кампања на бутелчани им ветуваше дека ако биде избран, во првиот месец од градоначалникувањето ќе се откаже