darko kostovski

Македонија

Костовски: Арсовска во кампањата им вети на луѓето парк, а не улица

А1он
Данела Арсовска лично им вети на луѓето дека нема да има никаква улица и дека ќе се изгради парк на „Христијан Тодоровски Карпош“. Утре на
Македонија

Костовски го поддржа протестот на жителите во Бутел, Арсовска му порача да си ги научи ингеренциите

Орце Костов
Градоначалникто на Бутел, Дарко Костовски застана зад простестот кој го организираат жителите на улица Хо Ши Мин против решеноста на градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска
Македонија

Градоначалникот на Бутел нуди бесплатен превоз за стари и изнемоштени: Мило ми е што никој не ја злоупотреби можноста

Маја Илиевска-Пачемска
По најавата за штрајк на ЈСП, доцна синоќа градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, понуди бесплатен превоз за стари и изнемоштени лица кои имаат потреба