grobista

Македонија

Охридски погребник продал гробови, а парите си ги ставил во џеб

А1он
Вработен на охридските градски гробишта измамил двајца жители на градот, откако им продал две гробни места, продажбата не ја евидентирал, а парите си ги ставил
Македонија

Деца ја јадат храната која се остава на гробовите за Задушница: „Немаме што друго да јадеме“

Кристијан Ландов
Деца ја собираа храната која се оставаше на гробиштата во Ѓорче Петров на денешниот верски празник Задушница. Тие чекаа верниците да се тргнат од гробовите,
Македонија

По еден до двајца на гробовите и без раздавање за Задушница, советуваат поповите

Поповите апелираат викендов за Задушница, да не се прави метеж на гробиштата и да се почитуваат постојните мерки за заштита од коронавирусот. За оваа Задушница
Свет

ВИДЕО: Морничава глетка во Италија – свлечиште проголта дел од гробишта, мртовечки ковчези пловат во морето

А1он
Вистинска катастрофа се случи денеска во италијанското приморско село Камољи, на полуостровот Портофино близу Џенова, каде свлечиште повлече дел од селските гробишта, а околу 200
Македонија

(ВИДЕО) „Тиктокер“ сквернави гробови: Дискусија е колку тоа е здраво и нормално, велат психолозите

„Тик-ток“ и натаму останува место за натпревар во собирање на поддржувачи преку промовирање на активности кои се косат со законите. Секојдневно се појавуваат нови видеа