soobrakjaka

Македонија

Коста Петров учесник во несреќата во Тафталиџе, не е повреден ниту тој, ниту возачот на моторот

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на Фондот за иновации и поранешен потпретседател на СДСМ, Коста Петров, е еден од учесниците во сообраќајката на раскрсницата меѓу улиците „Њу Делхиска“ и
Македонија

ВИДЕО: Превртено возило кај Порта Македонија

А1он
Сообраќајна несреќа вчеравечер се случила кај Порта Македонија во центарот на Скопје. Според објавеното видео на местото на сообраќајката има превртено едно возило, додека пак
Македонија

Нова сообраќајна несреќа на патот Тетово-Скопје, едно лице го загуби животот

А1он
Едно лице почина во сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, во близина на село Ласкарци, откако вечерва во 17.53 часот патничко возило „јагуар” со гостиварски регистарски ознаки,
Македонија

Момче и девојка потешко повредени во сообраќајка во Кавадарци

А1он
Тројца млади биле повредени во сообраќајка ноќеска во Кавадарци, девојка и момче со потешки повреди, потврди Ратко Грков, дежурен лекар во кавадаречката Брза помош. -Младите
Македонија

Загина возач на влекач, излетал од коловоз на регионален пат меѓу Идризово и Петровец

А1он
Д.Т. (36) од скопското село Ржаничино, кој управувал товарно моторно возило влекач „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки, излетал од коловозот по што загинал. Како што
Македонија

Артан Груби доживеа сообраќајна несреќа

А1он
Утрово околу 10 часот пратеникот од ДУИ, Артан Груби доживеа сообраќајна несреќа, во која е причинета само материјална штета, пишува Тетовасот. Груби за порталот вели
Македонија

Ременски најави кривични против Спасов и Поповски, бара нивни оставки

А1он
Министерката за труд и социјална политика Фросина Ташевска Ременски денеска изјави дека во МТСП не постојат документи со кои би се докажале тврдењата на директорот