ВИДЕО: Превртено возило кај Порта Македонија

Од:

Сообраќајна несреќа вчеравечер се случила кај Порта Македонија во центарот на Скопје.

Според објавеното видео на местото на сообраќајката има превртено едно возило, додека пак полицијата вршеше увид на местото. На местото на настанот присутна беше и Брзата помош.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Катерина Павлова-Николовска

Тинејџерка и повозрасна жена загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Штип, има и повредени

Катерина Павлова-Николовска

Тешка сообраќајна несреќа кај Пирава, еден мртов