soobrakaj vo prekin

Македонија

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Кочани-Штип

А1он
Поради сообраќајна несреќа денеска од 7:40 часот сообраќајот на експресниот пат Штип – Кочани е во прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на
Македонија

Поради несреќа, во прекин сообраќајот на патот Гостивар – Стража кај „Новоселски мост“

А1он
Сообраќајот на патот Гостивар – Стража кај „Новоселски мост“ е во прекин поради сообраќајна несреќа, соопшти АМСМ. Засега нема повеќе детали за несреќата.
Македонија

(ВИДЕО) Силно невреме во Велес, ветерот корнеше дрвја, сообраќајот во прекин

Орце Костов
Силно невреме го погоди Велес проследено со силен ветер, врнежи и грмотевици. На неколку места во градот се откорнати дрвја и покриви, а многу од