Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Кочани-Штип

Од:

Поради сообраќајна несреќа денеска од 7:40 часот сообраќајот на експресниот пат Штип – Кочани е во прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Би можело да ве интересира

Поради несреќа, во прекин сообраќајот на патот Гостивар – Стража кај „Новоселски мост“

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Силно невреме во Велес, ветерот корнеше дрвја, сообраќајот во прекин

Орце Костов