katlanovo

Македонија

До крај на октомври ќе се вози на десната лента на автопатот Катланово-Петровец

Орце Костов
Десната лента од автопатската делница Катланово – Петровец на Коридорот 10 ќе биде пуштена за сообраќај до крајот на овој месец. Асфалтерските работи се во
Македонија

(ВИДЕО) Асфалтен бум на Бочварски: Петте километри автопат кај Катланово се санираат три и пол години

Орце Костов
Точно една година помина откако Јавното претпријатие за државни патишта најави дека за делницата Петровец – Катланово ќе се избере нов изведувач кој ќе има
Економија

Бочварски најави асфалтен бум за 5 километри автопат кој се гради 3 години

Орце Костов
Граѓаните ќе возат по нови патишта речиси насекаде низ Македонија откако министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски најави одлична 2023 година во делот на