pocinat

Македонија

38-годишен штипјанец пронајден мртов во околината на градот

А1он
Жител на Штип е пронајден мртов во близина на штипското село Чардаклија, соопшти полицијата. Според СВР Штип, во 23:41 часот било пријавено оти во место
Македонија

Жител на беровско Смојмирово пронајден мртов во река

А1он
67-годишен човек од беровското село Смојмирово е пронајден починат во коритото на Смојмирска Река. Трагичниот настан го потврдија од беровската полиција, а смртта на несреќниот
Македонија

48-годишен кичевец пронајден мртов во својот стан

А1он
Во ОВР Кичево вчера било пријавено дека Г.С.(48) од Кичево е пронајден починат во својот стан, на улицата „Кузман Капидан“. -По пријавата во станот пристигнала
Македонија

Се обеси 39-годишен затвореник во Идризово

Затворениците и дежурниот командир денеска околу пладне во затворското крило „Амбуланта“, во затворот во Идризово го пронашле безживотното тело на 39 годишниот затвореник И.С од
Македонија

Почина 14-годишно девојче од Струга на пат кон болница во Скопје

А1он
Четиринаесетгодишно девојче од струшкото село Лабуништа утрово починало на пат за Ургентниот центар во Скопје. Информацијата ја соопштија од СВР Струга, каде утрово во 6.30
Македонија

Осма жртва од експлозијата во Романовце, почина 10-годишното дете

А1он
Десетгодишното дете кое беше повредено во експлозијата на плинска боца во Романовце, почина денеска во Градската болница „Св.Наум Охридски“ каде што беше хоспитализирано, потврди директорот