pocinat

Македонија

53-годишник од Теново е починатиот човек најден вчера во Вардар

А1он
Тетовската полиција информираше дека е идентификуван починатиот маж кој беше најден во водите на реката Вардар во близина на селото Радиовце вчера околу 14 часот.
Македонија

38-годишен штипјанец пронајден мртов во околината на градот

А1он
Жител на Штип е пронајден мртов во близина на штипското село Чардаклија, соопшти полицијата. Според СВР Штип, во 23:41 часот било пријавено оти во место
Македонија

Жител на беровско Смојмирово пронајден мртов во река

А1он
67-годишен човек од беровското село Смојмирово е пронајден починат во коритото на Смојмирска Река. Трагичниот настан го потврдија од беровската полиција, а смртта на несреќниот
Македонија

48-годишен кичевец пронајден мртов во својот стан

А1он
Во ОВР Кичево вчера било пријавено дека Г.С.(48) од Кичево е пронајден починат во својот стан, на улицата „Кузман Капидан“. -По пријавата во станот пристигнала
Македонија

Се обеси 39-годишен затвореник во Идризово

Затворениците и дежурниот командир денеска околу пладне во затворското крило „Амбуланта“, во затворот во Идризово го пронашле безживотното тело на 39 годишниот затвореник И.С од