advokat

Македонија

Обвинителството не бара притвор за адвокатот на Палевски, но ги продолжува проверките дали бил инволвиран

Александар Тодески
Јавното обвинителство проверува дали адвокатот Васко Стојков кој го однесе во Србија, Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски
Македонија

Стојков, адвокатот што го возеше Палевски во Србија притворен, обвинителството утре ќе одлучува дали ќе бара притвор

Адвокатот кој го однесе Љупчо Палевски – Палчо во Србија, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски од Велес
Македонија

Лекар и адвокат од Тетово уапсени поради незаконско работење и осигурителна измама

А1он
СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Б.(51) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“, „злоупотреба
Македонија

Пендиков во Судот во Охрид ќе ја раскаже својата верзија за претепувањето, а исказ ќе дадат и лекари од Брзата помош

Орце Костов
Денеска во судот во Охрид ќе продолжи случајот против Илија Спасески, обвинет за претепувањето на Христијан Пендиков кој треба да го даде првиот исказ во
Македонија

Одбраната на Рашковски тврди: Зоран Заев потврдил дека набавката е законска, а софтверот за потребите на Владата

Орце Костов
Зоран Заев како премиер тврдел дека Драги Рашковски како генерален секретар не го прекршил законот за јавни набавки, а опремата што ја набавувал ја има
Македонија

Почина адвокатот Игнат Панчевски

А1он
Денеска по кусо боледување почина познатиот скопски адвокат Игнат Панчевски (69). Панчевски во последните јавни настапи тврдеше дека поседува докази за несреќата на претседателот Борис
Регион

Српски адвокат го тужи НАТО поради употреба на бомби со осиромашен ураниум

Српскиот адвокат Срѓан Алексиќ поднесе тужба против НАТО поради употреба на муниција со осиромашен ураниум за време на воздушнита напади врз поранешна СР Југославија во
Македонија

(ВИДЕО) За платена сметка од 380 денари, Инфективно на пациентка преку извршител и бара 20.000 денари

А1он
Клиниката за инфективни болести праќа извршители за сметки кои се платени пред повеќе од 2 години. Според информациите до кои дојде А1он, нотарски барања за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ристовски: Јолевски да објасни по кој основ му ја одземаат оштетата на бранителот од 2001 година

А1он
Стефан Ристовски, адвокат на поранешниот припадник на АРМ, Димче Манчов за А1он вели дека имале средба со шефот на кабинет на Министерот за одбрана Зоран