lekar

Македонија

Коронавирусот однесе уште една жртва меѓу лекарите – почина д-р Сенат Грбовиќ

А1он
Уште еден македонски лекар почина од последиците на Ковид-19, објави Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук. Д-р Сенат Грбовиќ, кој до лани работел
Регион

Новинарка обвини познат лекар дека ја малтретирал на породувањето: „Вие се продавате за 50 евра“

А1он
Српската новинарка и инфлуенсерка Мина Смиљаниќ објави непријатна приказна од породувањето пред три месеци, кога на свет ја донела нејзината ќерка. Таа го обвинува познатиот
Регион

Лажен лекар уапсен во Грција по смртта на тројца пациенти

А1он
Грчката полиција уапси 47-годишен маж, кој се претставувал како лекар специјалист, на пациенти со неизлечиви болести им нудел негова „терапија“, ветувајќи им целосни закрепнување, Од