lekar

Македонија

Притворените за убиството на лекарот ќе бидат пуштени – нема докази дека се извршители на делото

Анита Петровска Рајковиќ
Откако денеска беше објавено дека две од трите уапсени лица за поврзаност со убиството на лекарот во Железара, добиле краткотраен притвор од 48 часа, обвинителството
Македонија

Притвор за двајцата приведени за убиството на лекарот во Железара

Анита Петровска Рајковиќ
Определен 48 часовен притвор за двајцата приведени во врска со убиството на лекарот во скопска Железара. „ Со оглед на тоа што сè уште се
Македонија

Убиениот лекар бил матичен од Железара – се прегледува видеонадзорот за да се најде убиецот

Анита Петровска Рајковиќ
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место во скопската населба Железара каде во текот на ноќта беше пронајдено безживотно
Свет

Aмерикански воен лекар се соочува со 50 точки од обвинение за недолично однесување, му се заканува голема казна затвор

А1он
Армискиот лекар Мајкл Стокин се соочува со 50 точки од обвинението за недолично однесување. Имено, бројни американски медиуми кои го следат судењето во Вашингтон веќе
Македонија

Нападнат лекар во Радовиш, настанот го осуди и Лекарската комора

А1он
Лекарската комора остро го осудува физичкиот напад на лекар вработен во Итната помош во Здравствениот дом во Радовиш, што се случи на 10 февруари, додека
Македонија

Лекар и адвокат од Тетово уапсени поради незаконско работење и осигурителна измама

А1он
СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Б.(51) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“, „злоупотреба
Регион

Началникот на лесковачката Психијатриска болница шокираше со свои слики: Позираше вооружен со пушки и пиштоли

А1он
Фотографиите кои самиот шеф на лесковачката психијатрија ги објави на социјалните мрежи ја обиколија Србија и почнаа лавина негативни коментари на неговата сметка. Министерката за
Видео Македонија СКЕН

(ВИДЕО) Преку ноќ умираат и деца и возрасни – што е причината, може ли да се спречи

Случајот со ненадејната смрт на малата Јана ги загрижи родителите. Како е можно здраво дете кое немало никакви посериозни здравствени проблеми да почине преку ноќ?
Македонија

Коронавирусот однесе уште една жртва меѓу лекарите – почина д-р Сенат Грбовиќ

А1он
Уште еден македонски лекар почина од последиците на Ковид-19, објави Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук. Д-р Сенат Грбовиќ, кој до лани работел