boleduvanje

Македонија

Шахпаска: Изедначувањето на боледувањето поради Ковид-19 во јавниот и приватниот сектор е правично за сите вработени

А1он
За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти
Македонија

Јанева отворила боледување во вторникот

Кристијан Ландов
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева отворила боледување во вторникот, изјавија од СЈО за „А1 он“. Оттаму велат дека не знаат до кога ќе биде активно