Почина адвокатот Игнат Панчевски

Од:

Денеска по кусо боледување почина познатиот скопски адвокат Игнат Панчевски (69). Панчевски во последните јавни настапи тврдеше дека поседува докази за несреќата на претседателот Борис Трајковски и информации за вмешаност на експретседавачот на Собранието, Трајко Вељаноски во масакрот кај Смилковското езеро.

Во 2013 година Панчевски беше ранет во скопски Бутел, а во јавноста тврдеше дека поседува информации со кои може да ја расветли измамата во „ТАТ“.

Посмртните останки ќе бидат изложени во вторник напладне во капелата на градските гробишта во Бутел.

Би можело да ве интересира

Едни те исти адвокати и нотари им се омилени на општините

Васко Маглешов

ВИДЕО: Колку ќаруваат адвокатите блиски до власта од зделките со јавните претпријатија?

Васко Маглешов

ВИДЕО: Советници од Владата на платниот список како адвокати во јавни претпријатија

Мери Јордановска

Советникот на премиерот, Миле Зечевиќ, на листата адвокати на МЕПСО

Васко Маглешов

Членот 23 од Законот за адвокатурата на седница на Уставен суд

Ана Ололовска

Адвокатската фела во Охрид дискутираше за проблемите на одбраната во примената на ЗКП

Ана Ололовска