softver

Свет

Белата куќа домаќин на конференција за борба против софтвер со кој се бара откуп

А1он
Белата куќа денеска и утре ќе биде домаќин на втората меѓународна конференција за борба против Ransomware – „штетен софтвер со кој се бара откуп“, на
Македонија

Одбраната на Рашковски тврди: Зоран Заев потврдил дека набавката е законска, а софтверот за потребите на Владата

Орце Костов
Зоран Заев како премиер тврдел дека Драги Рашковски како генерален секретар не го прекршил законот за јавни набавки, а опремата што ја набавувал ја има
Свет

Проект Пегаз: Новинари, политичари, бизнисмени, активисти на листата за следење преку шпионски софтвер

А1он
Британскиот весник Гардијан, францускиот Ле Монд и американскиот Вашингтон Пост се дел од мрежата светски познати медиуми кои попладневно синхронизирано ја објавија сторијата наречена „Проект
Свет

Совладан најопасниот малициозен софтвер во светот

А1он
Властите во неколку земји, вклучувајќи ги Холандија, Германија, САД, Велика Британија и Франција, ја презедоа контролата врз најопасниот малициозен софтвер во светот, соопшти денеска европската
Македонија

Софтвер од 778.000 евра го нема во сметководство, дали низ Цветков поминуваат бизниси?

А1он
На повидок е нов скандал со одлевање стотици илјади евра народни пари за софтвери во Министерството за земјоделство и Агенцијата за земјоделство и рурален развој.