pance zezovski

Македонија

Десна на Палчо излегува на парламентарни избори: Новиот претседател на партијата носител во единицата

Александар Тодески
Партијата која ја предводеше Љупчо Палевски-Палчо влегува во трката за пратеничко место. До Државната изборна комисија помеѓу поднесените листи се и оние на политичката партија
Македонија

Укинат притворот за возачот на Палчо

Александар Тодески
На барање на обвинител, укинат е притворот на Стефан Димовски, осомничен за помагање при бегството на првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски,
Македонија

Познати причините за смртта на Вања и Панче Жежовски: Извештаите од обдукцијата стигнаа во обвинителството

Александар Тодески
Обдукциските наоди од телата на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот Панче Жежовски од Велес се стигнати во обвинителството, соопштија од таму.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Возилото на убиениот Панче било внесено во Скопје на 24 ноември и било 3 дена возено без да биде сопрено и легитимирано

А1он
Секој ден излегуваат се повеќе информации дека поради пропусти на МВР на Спасовски не бил спречен трагичниот настан со грабнувањето и двојното убиство за кое
Македонија

Обвинителството не бара притвор за адвокатот на Палевски, но ги продолжува проверките дали бил инволвиран

Александар Тодески
Јавното обвинителство проверува дали адвокатот Васко Стојков кој го однесе во Србија, Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски
Македонија

Истрага за возачот кој го однесе Палевски во Турција: Обвинителството бара да му се продолжи притворот

Скопското обвинителство покрена истрага за Стефан Димковски, човекот кој од Србија, преку Бугарија го однел во Турција Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиствата на
Македонија

Ковачевски за Мицкоски: Прикривање на докази е кривично дело, ако ги има, треба да ги достави до МВР или ОЈО

Лидерот на опозицијата многу пати се поставува како истражител и обвинител, рече премиерот Димитар Ковачевски на прашање дали е сторено се, во случајот со убиствата
Македонија

Лога: Очекувам брза екстрадиција, списите денеска ќе ги пратиме по електронска пошта и преку амбасадата

Александар Тодески
Министерот за правда Кренар Лога очекува за многу брзо Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче
Македонија

Спасовски: Ќе има кривична пријава за возачот на Палевски, адвокатот е задржан во полициска станица

Александар Тодески
Ќе следува кривична пријава за возачот на Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот велешанец,