palco

Македонија

Обвинителство прибавува докази за Палчо, истрагата за останатите осомничени во завршна фаза

А1он
Обвинителството презема истражни дејствија на прибавување и анализа на докази за првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо, кој вчера
Македонија

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првоосомничениот Палевски во притвор

А1он
Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, по синоќешната екстрадиција, го издржува 30-дневниот притвор што му беше одреден во
Македонија

Љупчо Палевски влезе во затворот во Шутка

Анита Петровска Рајковиќ
Министерството за внатрешни работи потврди дека Љупчо Палевски Палчо, првообвинет за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на велешанецот Панче Жежовски, попладнево е екстрадиран во
Македонија

Палчо слета во Македонија – ќе биде транспортиран во Шутка

Анита Петровска Рајковиќ
Љупчо Палевски Палчо, првообвинет за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на велешанецот Панче Жежовски, попладнево е екстрадиран во Македонија. Како што дознава А1он Палчо
Македонија

Писмо од Палчо до Кренар Лога: „На денот на моето апсење барав да бидам екстрадиран, одолговлекувавте поради изборите“

Орце Костов
Партијата Десна објави писмо за кое тврди дека наводно го напишал претседателот Љупчо Палевски Палчо до министерот за правда Кренар Лога. Во ракописот за кој
Македонија

Десна на Палчо излегува на парламентарни избори: Новиот претседател на партијата носител во единицата

Александар Тодески
Партијата која ја предводеше Љупчо Палевски-Палчо влегува во трката за пратеничко место. До Државната изборна комисија помеѓу поднесените листи се и оние на политичката партија
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ревизијата констатирала отсуство на процедури во случајот на Палчо, токму тоа го спасува Спасовски од кривична одговорност

А1он
Ја разбираме потребата на СДС да го брани сопствениот поранешен претседател на градска организација и осомничен за сурово двојно убиство Љупчо Палевски Палчо, но тоа
Македонија

Бубевски: Во случајот со убиството на Вања и Панче нема нови осомничени лица

А1он
Шефот на скопското обвинителство, Гаврил Бубевски, на денешниот брифинг со новинарите рече дека во случајот со убиството на Вања и Панче нема нови осомничени лица
Македонија

Адвокатот на таткото на Вања бара куќен притвор за Ѓорчевски

А1он
Адвокатот Владимир Туфегџиќ, бранител на таткото на убиената Вања Ѓорчевска, бара куќен притвор за неговиот клиент, кој е меѓу осомничените за кого Обвинителството соопшти дека
Македонија

На Љупчо Палевски му е одреден 40 дена привремен затвор во Беликесир

А1он
Министерството за правда информира дека во дописот од Републичкото Јавно Обвинителство Беликесир- Турција информираат дека на осомничениот за двојното убиство Љупчо Палевски, му е одреден