tufegdzic

Македонија

Таткото на Вања останува во притвор: Кривичен го одби барањето на адвокатот Туфегџиќ за куќен притвор

Александар Тодески
Кривичниот суд го одби барањето на адвокатот Владимир Туфегџиќ, бранител на Александар Ѓорчевски, таткото на Вања Ѓорчевска, притворот да му биде заменет со куќен притвор.
Македонија

(ВИДЕО) Туфегџиќ: Граѓаните потврдуваат дека ВМРО-ДПМНЕ со години нема ништо направено за Припор и Кисела Вода

А1он
„Јавноста вчера беше сведок како Јохан Тарчуловски планирал за едни да има, а за други да нема канализација и одвод во општината Кисела Вода. Тој
Видео Македонија

(ВИДЕО) Туфегџиќ: Целата постапка за Монструм е видео-снимана

Виктор Јованов
Целата постапка за случајот Монструм за кој јавното обвинителство побара укинување на пресудата и враќање на почеток е аудио и визуелно снимана, изјави судијата Владимир