(ВИДЕО) Туфегџиќ: Целата постапка за Монструм е видео-снимана

Од:

Целата постапка за случајот Монструм за кој јавното обвинителство побара укинување на пресудата и враќање на почеток е аудио и визуелно снимана, изјави судијата Владимир Туфегџиќ на конференција за конфискација на имот.

Тој рече дека на 2 мај била отворена истрага во Одделот за организиран криминал. Туфекџиќ рече дека двете обвинителства, редовното и СЈО мора да соработуваат за случајот, за да се отстранат сите шпекулации за овој случај, посебно по информациите дека во дел од бомбите има содржини кои се однесуваат на овој случај.

Би можело да ве интересира

Таткото на Вања останува во притвор: Кривичен го одби барањето на адвокатот Туфегџиќ за куќен притвор

Александар Тодески

Врховниот суд донесе пресуда за случајот „Монструм“ со која жалбите на обвинетите се одбиваат како неосновани

Апелација ги потврдени доживотните казни за масакрот кај Смиљковско Eзеро

Азири: Службите за лични и финансиски придобивки го организира случајот „Монструм”

А1он

Курти не одговори дали и кога Косово ќе ги испорача Исмаиловиќ и Демири, осудените во „Монструм“

Рустеми се согласил да им се намалат казните на осудените за насилствата на протестите за „Монструм“

Кристијан Ландов