(ВИДЕО) Туфегџиќ: Граѓаните потврдуваат дека ВМРО-ДПМНЕ со години нема ништо направено за Припор и Кисела Вода

Од:

„Јавноста вчера беше сведок како Јохан Тарчуловски планирал за едни да има, а за други да нема канализација и одвод во општината Кисела Вода. Тој вели дека граѓаните на Црниче и Пржино не ги заслужиле ваквите услуги бидејќи не гласале за ВМРО ДПМНЕ. Од човек кој е познат насилник, осуден за воени злосторства и еден од организаторите на крвавите настани од 27 април, не може ништо друго да се очекува освен дискриминација, омраза и поделби.

Денешното видео докажува дека ВМРО-ДПМНЕ немаат направено ништо ни за Припор, а тоа го признаваат и самите жители кои јавно кажуваат дека претходната власт на ВМРО-ДПМНЕ не сторила ништо за нив.

И покрај тоа што гласале за ВМРО-ДПМНЕ тие се незадоволни бидејќи ВМРО-ДПМНЕ ги игнорирале нивните потреби. Таквиот тренд продолжува и на овие избори, кога Јохан дрско и безобразно ги уценува граѓаните да гласаат за него и неговата партија.

Дека Тарчуловски е човек без срам и морал, докажува и тоа што на видеото се гледа како тој не реагира на навредите кон неговата сопартијка Билјана Беличанец.

Почитувани граѓани,

Убедена сум дека во недела ќе ја искористите неповторливата шанса да ги казните политиките на омраза, дискриминација и поделби што ги шират Тарчуловски и ВМРО-ДПМНЕ.

Убедена сум дека масовно ќе излезете и ќе гласате за кандидатот и советничката листа на СДСМ кои нема да ве делат по ниту еден основ и кои ќе обезбедат услови за живот во Општина Кисела Вода за сите“ изјави Ивана Туфегџиќ, пратеничка во Собранието на Република Македонија.

Би можело да ве интересира

Филипче: Привилегирани поединци на сметка на запоставување на мнозинството членови нема да има

Деспотовски: Покренавме бран на промени во СДСМ, ја враќаме моќта кај луѓето

Спасовски: Програмата на Владата е далеку од ветувањата на ВМРО-ДПМНЕ, различна од се она што го говореше

(ВИДЕО) СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги излажа граѓаните, нема поништување на Преспанскиот, нема промена на Преговарачка рамка

Филипче: Потребна е промена на организациската поставеност за поголемо вклучување на членовите

Предраг Петровиќ

СДСМ: ДПМНЕ го излажа народот, Митева и 77-те послушници на Мицкоски имаа можност да зборуваат ама молчеа

Предраг Петровиќ