Стојков, адвокатот што го возеше Палевски во Србија притворен, обвинителството утре ќе одлучува дали ќе бара притвор

Од:

Адвокатот кој го однесе Љупчо Палевски – Палчо во Србија, првоосомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски од Велес е приведен. Од обвинителството за А1он велат дека дали ќе се бара притвор за него, ќе се одлучува утре.

Откако се објави дека Палевски е првоосомничениот за убиството на Вања и Жежовски, адвокатот Стојков за дел од медиумите кажа дека не ја знаел таа информација и оти Палчо му кажал дека треба да оди на лекар во Белград, а нема автомобил.

Од Белград пак, Палевски замина во Труција каде вчера беше уапсен. Таму заминал преку Бугарија, а до таа дестинација го однел Стефан Димовски, за кого обвинителството веќе побара притвор.

Би можело да ве интересира

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ

Таткото на Вања бара да биде пуштен од притвор – Фетаи е против, Апелација одлучува

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Бојмацалиев: Обрасци пристигаат, заменети над 1.300.000 патни исправи