valandovo

Економија

Битиќи и Лукаревска на Бизнис форум во Валандово: Заедно се справуваме со предизвиците

А1он
„Поддржавме повеќе од 20.000 компании и зачувавме околу 80.000 работни места. Само преку Планот за економски раст ги поддржавме компаниите со близу 49 милиони евра.
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Костадинов е првиот потврден кандидат за градоначалник од СДСМ за Валандово

А1он
На три до четири месеци пред изборите, ние како партија, тргнавме во постапка заедно со вас граѓаните, да го селектираме тоа што е најдобро и
Регион

Во Валандово регистриран првиот заболен од коронавирус

А1он
Првиот заболен пациент од коронавирус во Валандово, кој беше регистриран вчера, моментно се лечи на Одделението за пневмофизиологија во болницата во Битола, каде бил примен
Економија

„Ракијада“ во Валандово

А1он
На Градскиот базен во Валандово денеска ќе се одржи традиционалниот настан „Ракијада”. На настанот најавено е присуство на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан
Македонија

Потпишување договор за изведувач за Програмата за наводнување на јужно вардарска долина

А1он
Во Домот на културата во Валандово денеска претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, ќе присуствува и ќе се обрати на потпишување на
Македонија

Полицијата пронајде 7,6 кг. марихуана, притворено едно лице од валандовско Брајковци

А1он
Секторот за внатрешни работи Струмица – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Валандово, до Основното јавно обвинителство во Велес, поднесе кривична пријава протов Д.П.(47) од валандовското
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Заедно со опозицијата ќе ги направиме уставните амандмани

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска од Валандово изрази уверување дека во рамките на 15-те дена за изготвување на нацрт-амандамните ќе се најде заедничко решение меѓу власта
Економија

Тевдовски: ЕУ поддржува изградба на инфраструктура во Македонија

А1он
Тековни и планирани инвестиции во општина Валандово беа тема на денешната средба на министерот за финансии Драган Тевдовски и градоначалникот Перо Костадинов, кои заедно извршија
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Заев како политичар е колективна несреќа за целиот македонски народ

А1он
Од средбите со нашите граѓани може да се види дека кај нашиот македонски народ владее тага и се чувствува несреќата во нивните лица. Од цела