rustemi

Економија

Бочварски – Рустеми: Коридорот 8 е стратешки проект, пратениците да го изгласаат законот за доизградба на експресниот пат Ранковце – Крива Паланка

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски и
Македонија

До крај на октомври ќе се вози на десната лента на автопатот Катланово-Петровец

Орце Костов
Десната лента од автопатската делница Катланово – Петровец на Коридорот 10 ќе биде пуштена за сообраќај до крајот на овој месец. Асфалтерските работи се во
Македонија

Се води предистрага за Рустеми, извршен е и распит на поднесителот на кривичната

А1он
Скопското обвинителство води предистражна постапка за обвинителот Бурим Рустеми, посочија оттаму за „А1он“. Според нив, веќе е направен и распит на адвокатот Мерџан Даути, бранител
Македонија

(ВИДЕО) Рустеми: Не чувствував влијание од Јанева за исказот за случајот „Рекет”

Кристијан Ландов
Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми вели дека одговорил на сите прашања од Обвинителството поврзани со случајот “Рекет”. Тој не сакаше да каже дали на состанок
Македонија

Обвинителот Рустеми пристигна на сведочење во ОЈО

А1он
Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство пристигна во Обвинителството за организиран криминал, каде треба да даде исказ за случајот „Рекет“. Рустеми беше повикан да