postenska banka

Македонија

Кривичен суд: Одобрено обвинението за „Поштенска банка“

А1он
Основниот кривичен суд Скопје денеска соопшти дека по одобреното обвинението за „Поштенска банка“ формиран е кривично – правен предмет, кој согласно АКМИС – системот ќе
Македонија

(ВИДЕО) Рустеми: Не чувствував влијание од Јанева за исказот за случајот „Рекет”

Кристијан Ландов
Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми вели дека одговорил на сите прашања од Обвинителството поврзани со случајот “Рекет”. Тој не сакаше да каже дали на состанок
Истражувања Македонија

Jaнева одобрила да му се врати пасошот на осомничениот Томе Главчев

Васко Маглешов
Со потпис на шефицата на СЈО, Катица Јанева СЈО во февруари годинава дало позитивно мислење за да му биде вратен пасошот на осомничениот Томе Главчев
Македонија

Судот го замрзна имотот на печатницата „Европа 92“ на барање на СЈО

А1он
Судија на претходна постапка во кривичниот суд во Скопје донел одлука да им го замрзне имотот на некои од осомничените правни лица во истрагата на
Македонија

СЈО повторно бара притвор за eксградоначалникот на Кочани и Томе Главчев „Поштенска банка“

А1он
Специјалното јавно обвинителство во законскиот рок по приемот на решението на кривичниот суд во Скопје, вечерва ја обжали одлуката на судијата Седат Реџепагиќ да не
Видео Македонија

(ВИДЕО) Радојчиќ: Делото е застарено

А1он
Антонио Апостолски, адвокатот на поранешниот градоначалникот на Кочани, Ратко Димитриевски рече дека судот определил мерки на претпазливост за осомничените и дека ќе разговараат со клиентите
Македонија

Нема притвор за осомничените за „Поштенска банка“ – СЈО ќе се жали

А1он
По девет часа, рочиште за притвор, судијата на претходна постапка Седат Реџепаѓиќ одлучи да не им определи притвор на тројцата осомничени кои денеска беа приведени
Македонија

Во тек распитот на три лица во Основниот суд Скопје 1 за предметот „Поштенска банка“на СЈО

А1он
Во Основниот суд Скопје 1 Скопје се уште е во тек распитот на тројцата осомничени кои денеска беа приведени пред судија на претходна постапка за
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Власта се занимава со случаи од пред 15 години, а моментално има криминал од милиони евра

А1он
„Не постои држава каде што премиерот е над волја на граѓаните особено не по пропаднат референдум. Ваквите притисоци се показател на очајник, кој во очајот
Македонија

Груевски: Ако не се спомне моето име, не им е атрактивен предметот на СЈО

А1он
„Денес повторно, иако не ме внесуваат во истрагата, СЈО ме спомнуваат дека пред 17 години сум учествувал во нешто за што во тоа време, ниту