Сообраќајка и кавга кај Железничка

Од:

Сеат и волво се судрија пред Железничката станица во Аеродром. На едното возило му се отворени и воздушните перничиња, но според првичните инфромации во сообраќајката нема повредени. Направена е само материјална штета.

Возачите на возилата водеат полемика околу тоа чија е вината за несреќата. Иако нема повредени, решија да ја чекаат полицијата бидејќи ниту еден од учесниците не сака да признае вина.

Би можело да ве интересира

Коста Петров учесник во несреќата во Тафталиџе, не е повреден ниту тој, ниту возачот на моторот

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Превртено возило кај Порта Македонија

Нова сообраќајна несреќа на патот Тетово-Скопје, едно лице го загуби животот

Катерина Павлова-Николовска

Момче и девојка потешко повредени во сообраќајка во Кавадарци

Загина возач на влекач, излетал од коловоз на регионален пат меѓу Идризово и Петровец

А1он

Артан Груби доживеа сообраќајна несреќа

А1он