kosta petrov

Македонија

Коста Петров учесник во несреќата во Тафталиџе, не е повреден ниту тој, ниту возачот на моторот

Кристијан Ландов
Ексдиректорот на Фондот за иновации и поранешен потпретседател на СДСМ, Коста Петров, е еден од учесниците во сообраќајката на раскрсницата меѓу улиците „Њу Делхиска“ и
Македонија

Коста Петров поднесе оставка од директорската функција во Фондот за иновации и технолошки развој

А1он
Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), Коста Петров, денеска преку Фејсбук потврди дека поднесува оставка од својата функции. Во објавата тој ги
Македонија

Петров: Македонија ќе стане нова атрактивна дестинација за дигитални номади

А1он
Една од главните стратешки цели на новоформираниот Стартап Совет на ФИТР ќе биде креирање на долгорочна стратегија за привлекување на дигитални номади во Северна Македонија.
Економија

(ИНТЕРВЈУ) Коста Петров: Само на последниот повик „Стартапувај“ ангажирани се над 250 луѓе со просечна плата од 36.000 денари

Маја Илиевска-Пачемска
Со став дека разноликоста е она што го прави секој професионалец подобар и подготвен за предизвици, Коста Петров, најпродаваниот домашен автор, директор и основач на