Коста Петров учесник во несреќата во Тафталиџе, не е повреден ниту тој, ниту возачот на моторот

Од:

Ексдиректорот на Фондот за иновации и поранешен потпретседател на СДСМ, Коста Петров, е еден од учесниците во сообраќајката на раскрсницата меѓу улиците „Њу Делхиска“ и булеварот „Теодосиј Гологанов“. Утринава пред седум часот, во автомобилот марка „БМВ“ удрил моторцикл „Кавасаки“. Двајцата возачи се во добра здравствена состојба, без потешки повреди.

Петров за „А1он“ кажа дека е во добра здравствена состојба по несреќата. За возачот на мотоциклот и од болницата „8 септември“ каде бил пренесен велат дека имал рана на подлактицата како резултат на падот. И тој е пуштен на домашно лекување.

Преку камерите од „Безбеден град“ ќе се утврдува како настанала несреќата. Петров посочува, но и од објавените фотографии се гледа дека додека тој се престројувал на булеварот „Теодосиј Гологанов“, во предното десно крило од возилото удрил возачот на моторот.

Полицијата направи увид.

Би можело да ве интересира

76-годишник од Делчево загина во сообраќајка

Усмртена 44-годишна жена во сообраќајка во струмичко

(ВИДЕО) Ѓорѓе Давид ја покосил жената што загина во несреќата кај Табановце

Катерина Ѓуровски

Двајца загинати, тешка сообраќајка на патот Гостивар – Кичево

Анита Петровска Рајковиќ

Тешка сообраќајка со три жртви и 40 повредени, затворен патот за влез во Грција

Катерина Ѓуровски

За смртта на пешакот во Бутел ќе одговараат и двајцата возачи – заобиколил возило, минал на црвено, возеле брзо